top of page

Magia średniowiecza - Besalu-Castellfollit de la Roca-Rupit

Szlakiem zamków,klimatycznych kosciołów,wiejskich domostw i nie zapisanych legend odkryjemy esencję katalońskiego średniowiecza....

 

Besalu - małe, urokliwe miasteczko, zachowujące w swym historycznym centrum specyficzny charakter dawnych epok i dzięki unikalnym zabytkom zostało uznane Narodowym Zespołem Zabytków o szczególnej wartości historyczno-artystycznej - Conjunto Artistico -Historico Nacional.

-Kamienny most  z XI-XII w. - symbol miasta

-Call - pozostałości dzielnicy żydowskiej

-Plaza Mayor - dawne centrum handlu,miejsce w którym krzyżowały się szlaki łączące 3 miasta regionu -Gironę,Olot,Figueres

-Inglesia de Sant Pere- Kościół Św.Piotra - 1000 letnia kamienna świątynia

-Inglesia de Sant Vincente - Kościół Św. Wincentego - romańska światynia z gotycką rozetą

Micromundi-Muzeum Miniatur -niepowtarzalne i niezwykłe muzeum miniatur,miniminiatur i microminiatur oglądanych pod mikroskopem.

 

Castellfollit de la Roca - La Garrotxa - niezwykłe miasteczko krainy wulkanów,zbudowane na skraju 1 kilometrowej gigantycznej bazaltowej skały,jest jedym z najmniejszych miasteczek w Hiszpanii.

 

Santuario del Far - Sanktuarium Matki Boskiej od Latarnii Morskiej - kamienna świątynia z XV w. zwiazana z niesamowitą legendą.Obok sanktuarium znajduje się jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych na dolinę Vall d'Hostoles i wulkaniczne szczyty Garrotxa.

 

Rupit- wiecznie żywe średniowieczne miasteczko przeniesie nas w odległe czasy wiejskiej sielanki,to miejsce w którym zatrzymał się czas. 

 

 

bottom of page